ALBA Energy

Partner firmy

Vyplatí se fotovoltaika u nás?

Také jste slyšeli, že se v Čechách se fotovoltaika nevyplatí? My Vás přesvědčíme, že tomu tak zaručeně není.

V České Republice nemáme sice tolik sluníčka jako na rovníku, ale i tak jsou zde podmínky pro využívání energie ze slunce velice přívětivé. Zvěsti o tom, že fotovoltaiky tu nemá smysl jsou tak pouze výmysl. Dokonce je prokázáno, že extrémně vysoké teploty, jaké se vyskytují v oblasti rovníku, mají negativní vliv na fotovoltaické panely, snižuje jejich účinnost a zkracuje životnost. Paradoxně je ČR vhodnější pro využívání fotovoltaiky než většina jižně položených států.

Na naše území dopadá až 1700 hodin slunečního svitu za jeden rok. Toto číslo může být ovlivněno polohou, nejvíce slunečních paprsků dopadá na jižní Moravu, nejméně si sluníčka užijeme v Krušných horách, ale i tam je to kolem 1400 hodin ročně a to je pro výrobu energie více než dostačující. Tato čísla jsou uvedena pouze za slunečného počasí, dnešní fotovoltaické panely dokážou vyrábět i když je pod mrakem z difuzního světla a mnohem lépe zpracovávají svit pod různými úhly. Na 1 m² v České Republice dopadne v průměru 1000 kWh energie, standardní panely mají účinnost přibližně 20% to vy výsledku odpovídá, že dokážete získat 200 kWh elektřiny z jednoho panelu. Jeden panel má plochu 2,2 m², pokud tedy potřebujete vyrobit 4 MWh elektřiny za rok, potřebujete 10 fotovoltaických panelů. Důležité je připomenout, že fotovoltaika vyrobí nejvíce energie na jaře a v létě.

Pokud vám podmínky nehrají úplně do karet a vaše střecha je částečně zastíněná, neznamená to, že byste měli na fotovoltaiku zanevřít, vždy existuje řešení, nejčastější volbou je navýšení počtu fotovoltaických panelů, tím se kompenzuje menší množství dopadajícího svitu. Samozřejmě existují místa, kde je nesmyslné panely instalovat. Jsou to například střechy orientované na sever, nebo dlouhodobě zastíněné například vegetací nebo zástavbou.

Instalace fotovoltaiky není žádná věda, a i v čechách se vyplatí. Pokud již uvažujete o instalaci FV na váš dům, obraťte se na naše obchodní zástupce. Velice rádi vás provedou celou problematikou FV a zodpoví všechny otázky.

Dotace

Velkým bonusem který ALBA Energy nabízí je vyřízení dotace. V případě, že splňujete podmínky dotačního programu Zelená úsporám, neexistují překážky k získání této podpory.

Postup realizace tepelného čerpadla

  1. První kontakt – Během několika dnů od odeslání vaší poptávky vás kontaktuje náš obchodní zástupce a domluví se s vámi na možných řešení a termínu osobní návštěvy technikem.
  2. Technická konzultace – Náš technik přijede k vám domů nebo na místo instalace, zjistí aktuální stav a probere s vámi potřebné dokumenty.
  3. Nabídka – Po prostudování všech získaných údajů vám zašleme nabídku na míru. Spočítáme spotřebu nemovitosti a kolik energie můžete tepelným čerpadlem uspořit.
  4. Dotace – Zjistíme jestli máte nárok na dotaci. V případě, že ano, projdeme s vámi veškěré potřebné podklady.
  5. Instalace – Naši odborníci přijedou k vám domů nebo na místo instalace a provedou montáž celého systému. Následně vše zprovozní, vysvětlí vám jak systém funguje a jak ho ovládat aplikací v mobilním telefonu.
  6. Vyplacení dotace – Po splnění všech uvedených bodů zasíláme veškeré dokumenty na Státní fond životního prostředí. Jakmile dojde k jejich zpracování, dostanete výplatu dotace na váš bankovní účet.

 

Postup realizace solárních panelů

  1. První kontakt – Během několika dnů od odeslání vaší poptávky vás kontaktuje náš obchodní zástupce a domluví se s vámi na možných řešení a termínu osobní návštěvy technikem.
  2. Technická konzultace – Náš technik přijede k vám domů nebo na místo instalace, zjistí aktuální stav a probere s vámi potřebné dokumenty
  3. Nabídka –  Po prostudování všech získaných údajů vám zašleme nabídku na míru. Spočítáme spotřebu nemovitosti a kolik energie je možné solárními panely uspořit.
  4. Dotace – Vypracujeme všechny potřebné dokumenty pro získání dotací na základě energetické bilance vaší nemovitosti. Poté vytvoříme projektovou dokumentaci a zašleme samotnou žádost.
  5. Instalace – Naši odborníci přijedou k vám domů nebo na místo instalace a provedou montáž celého systému. Následně vše zprovozní, vysvětlí vám jak systém funguje a jak ho ovládat aplikací v mobilním telefonu.
  6. Revize – Pro připojení je nutné aby systém prošel revizí. Do 14 dnů od instalace přijede revizní technik, který se ujistí, že systém funguje správně a předá vám dokumenty, které jsou nezbytné pro připojení do sítě a pro získání dotace.
  7. Připojení – samotné připojení do sítě se neobejde bez návštěvy distribučního technika. Ten znovu prověří funkčnost vašeho zařízení a připojí ho do sítě.
  8. Vyplacení dotace – Po splnění všech uvedených bodů zasíláme veškeré dokumenty na Státní fond životního prostředí. Jakmile dojde k jejich zpracování, dostanete výplatu dotace na váš bankovní účet.