ALBA Energy

Partner firmy

Výhody fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

 • Homepage
 • >
 • Blog
 • >
 • Výhody fotovoltaické elektrárny s tepelným čerpadlem

Poklud chcete ušetřit ještě víc, doporučujeme využít kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaické elektrárny. Díky souhře těchto zařízení dokážete ušetřit až 80% nákladů na vytápění. Jak?

 

 

Peníze máte zpět do 5 let

Fotovoltaické panely, dokážou pokrýt nejen spotřebu vašich elektrických zařízení, ale dodává energii i tepelnému čerpadlu. To pak ohřívá vodu pro vytápění domu a tím šetří další finance. Z  1 kW elektřiny, kterou tepelné čerpadlo spotřebuje, je možné vyrobit až 4,4 kW tepla. To zaručuje, že kombinace fotovoltaických panelů a tepelného čerpadla je tou nejrychlejší cestou k  úsporám za energie. Využívání obnovitelných zdrojů, je čím dál tím vhodnější i vzhledem k letošnímu nárůstu cen energií. V červenci roku 2021 stála 1 MWh elektřiny průměrně 2100 Kč poté skokově vzrostla a v červenci roku 2022 již stála 1 MWh 8 450 Kč. Vlastní zdroj energie je tak výbornou cestou jak se od těchto turbulentních cen oprastit a ušetřit desítky tisíc ročně za vytápění a elektřinu.

 

Ročně ušetříte desítky tisíc

Přesná výše ročních úspor se odvíjí od mnoha faktorů. Jedním z hlavních faktorů je současný typ vytápění. Největší rozdíl pocítíte pokud svůj dům v současné době vytápíte pomocí elektrokotle, v tomto případě můžete ušetřit i 80% nákladů za elektrickou energii, v přepočtu na peníze je tato úspora obrovská. U středně velkých domů to může být i kolem 50 000 Kč za rok.

 

Instalace tepelného čerpadla a fotovoltaických panelů vám může ušetřit astronomické částky. Pokud již přemýšlíte o instalaci kombinovaného systému, neváhejte a obraťte se na naše obchodní zástupce, kteří vám zodpoví veškeré otázky a provedou vás světem obnovitelných zdrojů.

Dotace

Velkým bonusem který ALBA Energy nabízí je vyřízení dotace. V případě, že splňujete podmínky dotačního programu Zelená úsporám, neexistují překážky k získání této podpory.

Postup realizace tepelného čerpadla

 1. První kontakt – Během několika dnů od odeslání vaší poptávky vás kontaktuje náš obchodní zástupce a domluví se s vámi na možných řešení a termínu osobní návštěvy technikem.
 2. Technická konzultace – Náš technik přijede k vám domů nebo na místo instalace, zjistí aktuální stav a probere s vámi potřebné dokumenty.
 3. Nabídka – Po prostudování všech získaných údajů vám zašleme nabídku na míru. Spočítáme spotřebu nemovitosti a kolik energie můžete tepelným čerpadlem uspořit.
 4. Dotace – Zjistíme jestli máte nárok na dotaci. V případě, že ano, projdeme s vámi veškěré potřebné podklady.
 5. Instalace – Naši odborníci přijedou k vám domů nebo na místo instalace a provedou montáž celého systému. Následně vše zprovozní, vysvětlí vám jak systém funguje a jak ho ovládat aplikací v mobilním telefonu.
 6. Vyplacení dotace – Po splnění všech uvedených bodů zasíláme veškeré dokumenty na Státní fond životního prostředí. Jakmile dojde k jejich zpracování, dostanete výplatu dotace na váš bankovní účet.

 

Postup realizace solárních panelů

 1. První kontakt – Během několika dnů od odeslání vaší poptávky vás kontaktuje náš obchodní zástupce a domluví se s vámi na možných řešení a termínu osobní návštěvy technikem.
 2. Technická konzultace – Náš technik přijede k vám domů nebo na místo instalace, zjistí aktuální stav a probere s vámi potřebné dokumenty
 3. Nabídka –  Po prostudování všech získaných údajů vám zašleme nabídku na míru. Spočítáme spotřebu nemovitosti a kolik energie je možné solárními panely uspořit.
 4. Dotace – Vypracujeme všechny potřebné dokumenty pro získání dotací na základě energetické bilance vaší nemovitosti. Poté vytvoříme projektovou dokumentaci a zašleme samotnou žádost.
 5. Instalace – Naši odborníci přijedou k vám domů nebo na místo instalace a provedou montáž celého systému. Následně vše zprovozní, vysvětlí vám jak systém funguje a jak ho ovládat aplikací v mobilním telefonu.
 6. Revize – Pro připojení je nutné aby systém prošel revizí. Do 14 dnů od instalace přijede revizní technik, který se ujistí, že systém funguje správně a předá vám dokumenty, které jsou nezbytné pro připojení do sítě a pro získání dotace.
 7. Připojení – samotné připojení do sítě se neobejde bez návštěvy distribučního technika. Ten znovu prověří funkčnost vašeho zařízení a připojí ho do sítě.
 8. Vyplacení dotace – Po splnění všech uvedených bodů zasíláme veškeré dokumenty na Státní fond životního prostředí. Jakmile dojde k jejich zpracování, dostanete výplatu dotace na váš bankovní účet.